azkashanlogo
  قوانین و مقررات فروش   محاسبه هزینه ارسال   درباره ما   تماس با ما

گلاب مایعی است از تقطیر گل محمدی بدست می آید ورویش آن از اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد ماه ادامه میابد وگردشگران را برای بازدید از این مراسم زیبای سنتی به کاشان می‌کشاند.

همه چیز در مورد گلاب :

گلاب مایعی استکه از تقطیر گل محمدی بدست می آید . از قدیم الایام همواره اسم گل محمدی با شهرستان کاشان و بلاخص قمصر کاشان عجین بوده است . گل محمدی دومین گیاهی است که بیشترین سطح زیر کشت را در شهرستان  کاشان دارد و سالانه پانزده هزار تن گلاب در کارگاه های گلابگیری این شهرستان تولید می‌شود . بعد از کاشان میمند فارس با دوازده هزارتن دومین تولید کننده گلاب است و سومین تولید کننده این عرق مشهور، شهر اسپارتای در ترکیه با هشت هزار و پانصد تن است.


گلاب و عرقیات کاشان در سطح جهان بسیار معروف است بطوریکه همه ساله خانه کعبه را با این گلاب شستشو می‌دهند .
        " کعبه را گفتم که این عطر دل انگیز از کجاست "    
        " هاتفی گفتا که بی شک از گلاب قمصر است "
پیشنهاد میکنم این مقاله را هم مطالعه نمائید :  آیا ۸ راه طلایی تشخیص گلاب اصل از تقلبی را میدانید؟

شهرهای گلابگیری: 

قطعا از معروف ترین شهرهای گلاب در جهان قمصر و نیاسر کاشان و همچنین میمند استان فارس هستند اما این محصول در روستاهای دیگری از کاشان که شاید تابحال اسم ان ها را نشنیده باشید نظیر سار ، وَن ، ویدوج ، بَرزُک ، وادقان و سِدِه و … نیز تولید می‌شود .


فصل گلابگیری :

رویش گل محمدی از اواسط اردیبهشت آغاز و تا اواخر خرداد ماه ادامه میابد و هزاران گردشگر را برای بازدید از این مراسم زیبای سنتی به کاشان می‌کشاند . برداشت گل محمدی توسط هفت هزار و پانصد خانواده کاشانی در بیش از هزار و دویست هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان انجام می‌شود .
کشاورزان و باغ داران از ساعات اولیه صبح برای برداشت این گل خوشبو اقدام میکنند تا پیش از ظهر و بالا آمدن خورشید آن ها را برای عرق گیری به کارگاه های سنتی که اغلب در منازل خود است ببرند . در مقاله های بعدی درباره ی خواص گلاب و سایر عرقیات گیاهی صحبت خواهیم کرد .
ادامه دارد ...ما بهترین و با کیفیت ترین عرقیات کاشان را برایتان دستچین کرده ایم بنابراین با خیال راحت و بدون دغدغه ی مسافت و هزینه های سفر، بصورت اینترنتی " ازکاشان " خرید کنید، فقط کافی است به سایت "فروشگاه ازکاشان" مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت نمائید. پرسنل گروه ما بهترین و باکیفیت ترین عرقیات درخواستی شما را در اولین زمان ممکن برای شما ارسال میکند.
 باعث افتخار گروه پرتلاش و دلسوز ماست از صفحه محصولات گیاهان دارویی و عرقیات ما دیدن فرمائید:  

                                                                             https://www.azkashan.com/Product-sonati

آیا از این مقاله راضی بودید ؟

از شما سپاسگزاریم که برای خواندن مقاله وقت گذاشتید. با نظرات و کامنت های خود گروه ما را برای هر چه بهتر شدن مطالب سایت، راهنمایی و کمک نمائید.


.

.


دیدگاه های شما
نظر ارزشمند شما چیست؟