azkashanlogo
  قوانین و مقررات فروش   محاسبه هزینه ارسال   درباره ما   تماس با ما

گلاب اصیل تلخ است ، اما این تلخی گذراست و بعد از ده ثانیه ازبین می رود ، اما اگر این طعم تلخی از بین نرفت و به حدی بود که نوک زبان را سوزاند ، باید به صحت گلاب شک کرد

آیا ۸ راه طلایی تشخیص گلاب اصل از تقلبی را میدانید؟


حتمأ تاکنون برایتان پیش آمده که گلاب یا عرقیات گیاهی تهیه کنید و بعد از استفاده متوجه شوید محصولی که تهیه کرده اید بی کیفیت است و عطر و بوی آن بیشتر شبیه به اسانس است تا گل محمدی و گیاه دارویی موردنظر شما!
ما در این مقاله قصد داریم با ارائه چند راهکار ، به شما در تشخیص گلاب اصل از تقلبی کمک کنیم .
 حتمأ درباره روند تولید گلاب چیزهایی شنیده اید ، تولید این محصول مستلزم صرف زمان و هزینه نسبتا بالاییست.
برای تولید گلاب مرغوب حدود سی کیلو گل محمدی را به اضافه ی مقادیر مشخصی آب ، داخل دیگ ریخته و وارد چرخه ی گلابگیری می شود و پس از حدود پنج الی شش ساعت گلاب حاصل می شود .
بنابراین تولید آن هزینه وزمان زیادی دارد و بهمین دلیل عده ای سودجو، بجای صرف این زمان و هزینه به استفاده از اسانس های تقلبی روی می آورند .اسانس هایی مانند گیاه شمعدانی عطری ، ژرانیوم و یا استفاده از اسانس مصنوعی rose پاکستانی وهمینطور استفاده از فنیل اتانول مصنوعی و مخلوط کردن آن با گلاب طبیعی برای جبران بو و طعم آن .


راههای تشخیص گلاب اصل از گلاب تقلبی  به شرح زیر می باشد :

۱) گل محمدی را بخورید:

اگر یکبار گذرتان به باغ های گل محمدی کاشان یا شهرهای دیگر افتاد ، در همان اول صبح که غنچه های خوشبوی آن تازه شکفته اند ، میتوانید یکی از گلبرگ های آن را در دهان بگذارید و کمی بجوید. طعم گس متمایل به تلخی آن را بخاطر بسپارید ، گلاب مرغوب دقیقأ همین طعم را دارد.
2) خرید از فروشگاه معتبر :

مطمئنم ترین روش برای تهیه گلاب و عرقیات گیاهی مرغوب ، مراجعه به فروشگاه های معتبری است که شناخته شده هستند و عرقیاتی که ارائه می دهند ضمن داشتن گواهی های بهداشت و سلامت ، کاملا تازه باشند .


3) عطر و بوی گلاب را بخاطر بسپارید :

گل محمدی تازه بسیار خوشبوست . برای اطمینان از طبیعی بودن گلابی که تهیه کرده اید ، درب بطری ان را باز کنید و مقدار کمی از آن را کف دست خود بریزید .
همین مقدار کم عطر و بوی فوق العاده ای دارد . اما این بو ، تند و اغراق آور نیست ، گلابی که عطر و بوی تند و اغراق آمیزی دارد ، اصل نیست و دارای اسانس است .


4) ناخالصی ندارد :

گلاب اصیل و طبیعی ، کاملا شفاف و همگن است . اگر هرگونه ناخالصی و مواد غوطه ور در گلاب دیدید باید به اصل بودن آن شک کنید .

5) گلاب واقعی تلخ است :

یکی از مهم ترین شاخصه های گلاب خوب ، همان تلخی معروف آن است . گلاب واقعی تلخ است اما این تلخی زود گذر است و طی ده ثانیه ازبین می رود .
اگر تلخی آن بعد از چند ثانیه محو نشد و به حدی بود که نوک زبان را سوزاند ، احتمالا گلابتان تقلبی است !
بنابراین همیشه حین خرید گلاب کمی از آن را تست کنید ، طعم آن تلخ است و این تلخی خیلی زود ازبین می رود و هرچه گلاب سنگین تر باشد ، بعبارتی گل بیشتری در تولید آن به کار رفته باشد ، تلخی آن بیشتر است . در نهایت هرگونه طعم ترشیدگی در گلاب به معنی خراب بودن آن است که احتمالا به خاطر شیوه ی نا صحیح نگهداری آن بوده است .6) ماندگاری بالای گلاب :

در صورت اصل بودن گلابتان ، تا یکسال هم قابل نگهداری است و بعد از گذشت این زمان هم چنان طعم و بوی روز های اول را دارد ، بهترین جای نگهداری آن ، مکان خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید است .

7) تست روغن بگیرید :

برخی معتقدند که اگر کمی روغن زیتون یا روغن کنجد را به گلاب بیفزاییم و عطر و بوی آن از بین برود ، گلاب تقلبی و دارای اسانس است . البته این راه ثابت شده نیست اما عده این برآن باور دارند .

8) از کاشان خرید کنید :

شاید بخاطر مسافت ، مشغله های کاری و ... شرایط به شما اجازه ندهند که خودتان با سفر به کاشان، از کارگاه های سنتی آن، گلاب و عرقیات گیاهی تهیه کنید.
دیگر نگران نباشید ما بهترین و با کیفیت ترین عرقیات کاشان را برایتان دستچین کرده ایم بنابراین با خیال راحت و بدون دغدغه ی مسافت و هزینه های سفر، بصورت اینترنتی " ازکاشان " خرید کنید، فقط کافی است به سایت "فروشگاه ازکاشان" مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت نمائید. پرسنل گروه ما بهترین و باکیفیت ترین عرقیات درخواستی شما را در اولین زمان ممکن برای شما ارسال میکند.
 باعث افتخار گروه پرتلاش و دلسوز ماست از صفحه محصولات گیاهان دارویی و عرقیات ما دیدن فرمائید:  

                                                                             https://www.azkashan.com/Product-sonati

آیا از این مقاله راضی بودید ؟

از شما سپاسگزاریم که برای خواندن مقاله وقت گذاشتید. با نظرات و کامنت های خود گروه ما را برای هر چه بهتر شدن مطالب سایت، راهنمایی و کمک نمائید.


دیدگاه های شما
نظر ارزشمند شما چیست؟